• O mnie


Rękodzieło towarzyszy mi od najmłodszych lat i od początku związane było one z tekstyliami. Uważam, że ubrania stanowią bardzo ważny element naszego życia a nawet mają wpływ na charakter człowieka.

Moja przygoda ze sztuką zaczęła się już w dzieciństwie. Wtedy też zaczęłam powoli odkrywać swoje zamiłowanie do rysunku. Na początku były to projekty ubrań, które wprowadziły mnie w świat budowy ludzkiego ciała, jego formy i proporcji. Zakochałam się w tym temacie bez pamięci i został on ze mną już do dziś. Oprócz człowieka interesowała mnie w tym czasie również kultura wschodu a konkretnie japońska manga. Z pasją szkicowałam postacie ulubionych anime a najmocniej inspirował mnie wówczas cyberpunk. Szkice tworzyłam przede wszystkim ołówkiem, węglem i sangwiną. Nie spodziewałam się wtedy, że tak mocno zwiążę się w późniejszych latach z malarstwem akrylowym

Choć już jako dziecko marzyłam o szkole artystycznej, to jednak nie było mi dane uczęszczać do żadnej z nich. Od zawsze byłam samoukiem a wszystko to, co wychodzi teraz „spod mojej ręki” jest wynikiem mojej pasji połączonej z poszukiwaniem wiedzy o sztuce, technice czy też pogłębianym latami poczuciem estetyki.

Obecnie w swoich pracach wspomagam się często grafiką komputerową. Przy tworzeniu projektów inspiruję się np. fotografią ulubionych twórców, współczesnym wzornictwem, street’artem, czy też kulturą drag queen. W ostatnich latach zaczęłam doceniać wyjątkowo mocno minimalizm, prostą formę a także abstrakcję geometryczną.

Tworzę swoje prace w Warszawie, jednak sercem związana jestem z Mazurami, skąd właśnie pochodzę. Lasy i jeziora dodają mi mocy, więc uciekam w te okolice, gdy tylko mam okazję. Ładuję tam swoje baterie, ale również czerpię mnóstwo dodatkowych inspiracji.

Rok 2021 pozwolił mi wrócić do natury przypominając podstawowe założenie mojej pracy z tekstyliami - poszanowanie dla naszej planety, poprzez ograniczenie odpadów, w tym przypadku odzieżowych. Coraz częściej wspominam zatem o ekologii, namawiając do zwracania uwagi na swoje nawyki związane z tą kwestią. Wszystko zaczyna się od naszej świadomości, oczyszczając swoje wnętrze przestajemy również zanieczyszczać otoczenie. Jeśli zdamy sobie z tego sprawę, wszelkie proekologiczne rozwiązania staną się normą w naszym życiu, przestaniemy się nad nimi zastanawiać a zaczniemy w końcu wdrażać.

Mirella

9595B52C-1C1C-43C1-96B3-778A94652B98.jpeg